fbpx
11 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme nga vendi rajoni dhe bota

Etiketim: lajme nga vendi rajoni dhe bota

Tre ushtarë amerikanë humbin jetën në bazën stërvitore

0
Tre ushtarë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë humbur jetën gjatë një stërvitjeje në bazën e Xhorxhias, ndërsa tre të tjerë kanë mbetur...

Sllovakia akuzon katër persona për vrasjen e gazetares hulumtuese

0
Autoritetet sllovake kanë ngritur aktakuzë ndaj katër personave, të cilët dyshohen për vrasjen e një gazetareje hulumtuese dhe të fejuarit të saj. Ky rast...

Hillary Clinton tallet me letrën që Trump ia dërgoi Erdoganit

0
Presidenti amerikan, Donald Trump, është i njohur për sulmet dhe talljet që bën me të tjerët në internet, por gruaja të cilën ai e...

Kujdestari për të moshuar dhunon australianen 83 vjeçe në shtëpinë e...

0
Një grua e moshuar në Australi është dhunuar seksualisht në shtëpinë e saj nga personi i cili duhej të kujdesej për burrin e saj....

Amerikanët e “Accuweather” paralajmërojnë dimër “të butë” në Ballkan

0
Një ndër faqet më të popullarizuara amerikane për parashikim të motit “Accuweather” ka dhëne parashikimin e saj sezonal për Kontinentin Evropian për dimrin 2019/2020. Sipas...

Realizohet me sukses fluturimi më i gjatë në histori, zgjati 20...

0
Kompania ajrore “Qantas” ka realizuar me sukses fluturimin komercial më të gjatë të historisë që ka lidhur New York-in me Sidney-n e Australisë, i...