fbpx
21 C
Tirana
Friday, June 5, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme nga vendi rajoni dhe bota

Etiketim: lajme nga vendi rajoni dhe bota

Dy djem të moshës 11 dhe 14 janë qëlluar për vdekje...

0
Dy djem u qëlluan për vdekje ndërsa ishin ulur në një furgon para një shkolle fillore në mëngjesin e së shtunës në Kaliforni, tha...

Kulla e Bankës 108 metra e lartë shembet në një shpërthim...

0
Një kullë 108 metra në Johannesburg u rrënua në dielën, duke dërguar një re masive rrënojash në ajër. Ish-ndërtesa e Bankës së Lisbonës u shemb...

Miliarderi Michael Bloomberg po kandidon zyrtarisht për president të Shteteve të...

0
Michael Bloomberg ka njoftuar zyrtarisht se po kandidon për president. Ish-kryetari i bashkisë së New York City, i cili shërbeu si republikan dhe i pavarur...

Policia e Egjiptit bastis rrjetin e lajmeve pas arrestimit të gazetarëve

0
Njësia e lajmeve egjiptiane Mada Masr tha se forcat e sigurisë të dielën kishin sulmuar zyrat e tyre në Kajro një ditë pasi u...

Kongo: Të paktën 27 të vdekur nga rrëzimi i një avioni

0
Të paktën 27 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një avioni të vogël, mbi një lagje të populluar në qytetin Goma, në Republikën...

Papa kërkon eliminimin e armëve bërthamore

0
Papa Françesku ka dënuar përdorimin e armëve bërthamore dhe e ka cilësuar atë si “krim”. Këto komente ai i bëri gjatë një fjalimi në qytetin...

Amazon padit Pentagonin për kontratën 10 miliardëshe me Microsoftin

0
Kompania Amazon ka ngritur një padi kundër Departamentit amerikan të Mbrojtjes. Ankesa e paraqitur të premten në një gjykatë federale amerikane, kundërshton vendimin e Pentagonit...

Sot mbahet balotazhi në Rumani, favorit presidenti i deritashëm

0
Presidenti pro-perëndimor i Rumanisë, Klaus Iohannis, pritet ta fitojë balotazhin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Ai do të përballet me kandidaten majtiste që...

SHBA-ja kërkon mbylljen e llogarive në mediat sociale të liderëve iranianë

0
Shtetet e Bashkuara u kanë bërë thirrje gjigantëve të mediave sociale Facebook, Instagram dhe Twitter që të pezullojnë llogaritë që lidhen me liderët e...

Studenti fillon t’i dallojë ngjyrat për herë të parë falë syzeve...

0
Një student nga Minesota i ka emocionuar të gjithë pasi që vëllai i tij filmoi momentin kur ai i pa ngjyrat për herë të...