Stoltenberg bisedë telefonike me Ramën, çfarë diskutuan

0
11
Gjigandi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me Shefin e NATO-s James Stoltenberg.

Detajet e bisedës i ka zbardhur Stoltenberg, i cili shkruar në twitter se ka biseduar me Ramën për ndihëm që Shqipëria dhe NATO i kanë dhënë Ukrainës.

Ndërkohë në fokus të bisedës ka qenë edhe anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në Aleancën Euroatlantike.

Postimi i Stoltenberg:

Thirrje e mirë me kryeministrin @ediramaal  i #Shqipërisë për mbështetjen e #NATO-s për popullin ukrainas kundër pushtimit #rus. #Ukraina mund ta fitojë këtë luftë. Ne diskutuam gjithashtu se si #Finlanda dhe #Suedia do të forconin Aleancën tonë dhe rëndësinë e politikës së Dyerve të Hapura.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu