Skuadra gjermane ‘mposht’ koronavirusin, gjithçka gati për rikthim

0
12
Gjigandi

Koln i është dhënë drita e gjelbërt për rikthim pasi një raund tjetër testimi konfirmoi që koronavirusi nuk është më i pranishëm në klub.

Skuadra e Bundesligës njoftoi në fillim të këtij muaji se tre anëtarë të stafit të paidentifikuar kishin marrë Covid-19 dhe ishin futur në një karantinë 14-ditore.

Pas një periudhe izolimi, treshja janë testuar përsëri dhe janë shëruar nga virusi, sipas botimit gjerman Kicke.

Raportet sugjerojnë që dy lojtarë dhe një fizioterapist morën virusin vdekjeprurës përpara se të testoheshin kur të ktheheshin në stërvitje.

Karantina e treshes përfundoi të enjten, duke i lejuar ata të bëjnë një rikuperim të plotë dhe të rikthehen në ekip përpara rikthimit të propozuar të Bundesligës këtë fundjavë.

Bundesliga do të bëhet liga e parë e madhe në Evropë që do të rifillojë aksionet me ndeshjet që do të zhvillohen pa spektatorë dhe me kufizime të rrepta në përpjekje për të frenuar përhapjen e virusit.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu