Setienit nuk po i pëlqen rregulli me 5 zëvendësime

0
Gjigandi

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien beson se rregulli i ri që të ketë 5 zëvendësime do ta dëmtoj skuadrën e tij.

Sipas tij, skuadrat e vogla kur të ndeshen me Barcelonën dhe janë duke fituar ose barazuar do t’i shfrytëzojnë zëvendësimet në minutat e fundit.

‘5 zëvendësime? Mendoj se do të na dëmtoj neve për shkak të stilit të lojës që kemi. Ne e dimë se shumë ndeshje do të zgjidhen në minutat e fundit, kur kundërshtarët janë të lodhur’, u shprehë Setien.

Shumë liga në Evropë e kanë aprovuar këtë rregull.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu