Sermaxhaj: Drita-Gjilani, ndeshje e vështirë dhe e parashikueshme

0
4
Gjigandi

Drita – Gjilani, kryendeshja e kampionatit, që do të zhvillohet nesër në orën 17.00 në stadiumin e Qytetit në Gjilan, pa praninë e shikuesve. 

Është hera e parë që në vitet e pasluftës luhet kryendeshja më e madhe në vendin tonë pa shikues, për shkak të rrethanave të njohura, rrezikut nga Covid 19. 

Analisti i futbollit, Genc Sermaxhaj, tha se është ndeshje e paparashikueshme.
“Derbi i rëndësishëm si gjithmonë për secilin ekip, por i mangët pa tifoz. 

Do të jetë ndeshje me angazhim të madh kur dihet rëndësia e ndeshjes. Presim lojë të hapur për fitore nga të dy ekipet. 
Cilësi kanë të dyja dhe jo rastësisht janë në pozitat aktuale. 

Duhet të kujtojmë që pas sezonit 2000/2001, asnjëherë të dyja bashkë sikur tani këtë sezon nuk luftojnë për titull. Prandaj është ndeshje e veçantë. Ndeshje e vështirë dhe e parashikueshme”, tha Sermaxhaj për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Pas javës së 30-të në elitën e futbollit të Kosovës, Drita kryeson me 65 pikë, ka tre pikë më shumë se Ballkani dhe katër se Gjilani.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu