Recetë/ Pllaqi në tavë me mish viçi

0
Gjigandi

Përbërësit
300 gr fasule pllaqi
1 kokërr domate (e madhe, e prerë në kubikë)
2 karotë (të vogla)
1 tufë majdanoz (të prerë imët)
kripë
piper
30 ml vaj
100 gr mish viçi
1 kokërr qepë
Përgatitja
1
Në një enë hedhim fasulen pllaqi dhe e vëmë të ziejë përreth 1 orë.
2
Në një tigan hedhim vajin dhe mishin dhe e skuqim pak.
3
Shtojmë qepën, i kavardisim bashkë përreth 5 minuta.
4
Shtojmë karotën, domaten dhe i lëmë të shkrihen bashkë.
5
Në një tavë dheu vendosim pllaqitë e ziera bashkë me salcën e përgatitur.
6
E fusim në furrë për 25 minuta në 200 gradë Celsius.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu