4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Recetë

Etiketim: recetë

Recetë/ Tiramisu me Fistikë

0
Përbërësit: 6 vezë të freskëta, 200 g krem fistikësh, 500 g mascarpone, 20 copa biskota për tiramisu, 120 g sheqer, 3 filxhan kafeje ekspres, 100...

Recetë/ Taliatele furre me sallam

0
Përbërësit 1 pako taliatele 300 gr sallam 1 lugë gjelle gjalpë 1 lugë gjelle miell 500 ml qumësht 2 lugë gjelle bizele djathë parmixhano arrëmyshk majdanoz kripë piper Përgatitja 1 Zieni taliatelet në një enë me ujë të...

Recetë/ Bathë me pançetë

0
Përbërësit 1 kg bathë, 75 gr pançetë e tymosur, tre lugë gjelle e vaj ulliri, 1 kokërr qepë e kuqe, kripë dhe piper sipas dëshirës. Përgatitja 1....

Recetë/ Kajmakpare

0
Përbërësit 100 gr kajmak ose krem qumështi (ose mascarpone, e gjeni në market) 3-4 lugë gjalpë i freskët ½ lugë pluhur pjekje (e gjeni në supermarket) 2/5 gota...

Recetë/ Kek me vaj ulliri

0
Përbërësit 200 ml vaj ulliri 5 vezë 500 gr miell 1 lugë e vogël pluhur pjekës 2 lëkurë portokalli 200 ml lëng portokalli 400 gr sheqer Përgatitja 1 Në një enë të madhe qelqi...

Recetë/Speca të mbushur sicilianë

0
Koha e përgatitjes: 30 minuta Koha e gatimit: 25 minuta Për 4 persona Përbërësit 4 speca, 240 gr bukë e grirë, 4 domate, 4 acciughe të kripura, 2...

Recetë/ Byrek me qepë dhe domate

0
Perberesit: 4 qepe te thata 2 piperka jeshile 6 domate te meseme vaj, kripe, pak rigon Pergatitja: Veme qepet te skuqen me pare, shtojm piperkat, te grira ne pjes te vogla, dhe...

Recetë/ Tortë me karota

0
Përbërësit 300 gr karotë 300 gr miell i tipit 00 50 gr miell bajamesh 1 bustinë pluhur pjekës 180 gr sheqer 90 gr vaj luledielli 3 vezë (mesatare) pak vanilje pak kripë sheqer pluhur...

Recetë/Burani me spinaq dhe me mish

0
Përbërësit 200 gr mish viçi 500 gr spinaq 80 gr oriz 1 kokërr qepë (mesatare) 6 qepë e njomë 2 lugë gjelle vaj ulliri 1 kokërr domate 1 degë nenexhik kripë piper 800 ml ujë Përgatitja 1 Hidhni...

Recetë/ Pilaf me perime

0
Përbërësit: 1 qepë mesatare 4 karrota 100 gr bizele 350 gr oriz 3 lgj vaj luledielli kripë, piper i zi Përgatitja: Grijmë imët qepën dhe karrotat dhe më pas i kaurdisim në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS