Recetë/ Byrek me qepë dhe domate

0
Gjigandi

Perberesit:
4 qepe te thata
2 piperka jeshile
6 domate te meseme
vaj,
kripe,
pak rigon

Pergatitja:

Veme qepet te skuqen me pare, shtojm piperkat, te grira ne pjes te vogla, dhe si te jen sukuqur shtojm dhe domatet, gjithashtu te grira!

I leme te zjejne per pak hedhim vetem nje gote te vogel me uje, kripen, rigonin dhe i leme te zjejne deri sa te pin ujin!

Sa per petet shumica e femrave dine, nese jo mund ti blejne…Veme shtresen e pare te peteve ne mes mbushjen dhe me lart petet e tjera!

Siper perdorni gjalp ose vaj lule dielli se behet me i mire, se me vaj ulliri!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu