Propozimi i çmendur i mamasë së Mbappe për Realin; një kërkesë jashtë kësaj bote!

0
3
Gjigandi

Erling Haaland dhe Kylian Mbappé janë ata që na japin më shumë shpresë se në të ardhmen e futbollit mund të ketë një dualizëm në stilin Messi-Ronaldo. Janë dy djem që kur i sheh duke luajtur ngrihesh në këmbë dhe i duartroket automatikisht në çdo lojë.

Shumë të ndryshëm nga njëri-tjetri, por me një synim të vetëm për të ardhmen: fitimin e Champions League dhe ndoshta “Topin e Artë”. Asnjëri nuk do të ketë sukses këtë sezon, por nëse parashikimet bëhen realitet, do të jenë yjet e futbollit në dekadën e ardhshme.

Kylian Mbappé ka gjasa që nga korriku të jetë pjesë e Real Madridit, por për momentin negociatat kanë hasur më shumë se një pengesë të papritur. I tillë është edhe komisioni i kërkuar nga nëna e tij, Fayza Lamari, një ish-hendbolliste algjeriane, që menaxhon personalisht biznesin e djalit të saj.

Tashmë pas “Euro 2020” ajo kishte qenë në qendër të disa polemikave në Francë, ku u akuzua se kishte mbajtur konferenca shtypi private me gazetarët për të treguar versionin e tyre të fakteve mbi marrëdhëniet mes Mbappe, Deschamps dhe shokëve të skuadrës.

Informacion i mohuar dukshëm nga mediat sociale, si dhe marrëveshja e supozuar me PSG-në për rinovimin e rilançuar nga “Le Parisien” më 5 maj. Mbappe e do Real Madridin dhe po bëhet gjithçka për ta kënaqur. Negociatat, megjithatë, u penguan për një moment nga kërkesa e nënës për një komision prej 100 milionësh.

Përveç kësaj, siç u zbulua ditët e fundit nga “El Pais”, ka një pengesë tjetër për t’u kapërcyer: ajo e të drejtave të imazhit. Mbappé, i menaxhuar në këtë drejtim nga avokatja Delphine Vertheyden, do t’i donte 100% të drejtat e imazhit, por Real Madridi i jep atij vetëm 50%.

Pikërisht për këtë çështje, kampioni po përplaset me Federatën Franceze të Futbollit. Dje, avokati i tij anuloi një takim me presidentin e FFF, Le Graet. Ai gjithashtu kërkon 100% të të drejtave të imazhit në ekipin kombëtar dhe refuzon të marrë pjesë në evente ku reklamohen baste dhe ushqime të padëshiruara.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu