​Projekti ‘Prishtina HeatSave’ synon modernizimin e sistemit të ngroh

0
10
Gjigandi

Projekti Prishtina HeatSave, i cili u mbajt sot në sheshin “Nëna Terezë” në kryeqytet.

Ka për synim modernizimin e sistemit të ngrohjes dhe instalimin e pajisjeve të sofistikuara të matjes së ngrohjes në shtëpitë e qytetarëve të Prishtinës.

Kryeshefi ekzekutiv i Fondacionit të Mileniumit të Kosovës, Petrit Selimi, ka thënë se pritet në 17 mijë apartamente të instalohen këto pajisje.

Ai shtoi se kjo ka për qëllim pagimin e rrymës më tarifa më të u

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu