Parlamenti anglez voton per shtyrjen e Brexit – Lajmi i Fundit – Lajme

0
111
Gjigandi

Parlamenti në Angli ka votuar për shtyrjen e Brexit. Johnson do ta paraqesë marrëveshjen sërish javën e ardhshme. Me 322 vota pro dhe 306 kundër, deputetët vendosën që të miratojnë një amendament, i cili shtyn votimin e marrëveshjes së arritur nga Qeveria, deri sa kjo e fundit të miratojë një tjetër ligj që shmang daljen nga unioni pa marrëveshje, diçka që Kryeministri ka kërcënuar që do të bëjë nëse nuk miratohet ujdia e fundit e arritur.

Lexo edhe:  Rrebeshe shiu e stuhi, parashikimi i motit për sot | Lajmi i Fundit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu