37.5 C
Tirana
E diel, 3 Korrik, 2022
Ballina Etiketimet Parlamenti

Etiketim: Parlamenti

Parlamenti Bullgar heq veton për Maqedoninë e Veriut, miraton propozimin francez

0
Me 170 vota “pro” Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar propozimin francez për tejkalimin e kontestit mes Shkupit dhe Sofjes, me disa propozim-ndryshime të caktuara...

Parlamenti Europian voton pro çeljes së negociatave me Shqipërinë

0
Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë marrë një tjetër dritë jeshile për çeljen e negociatave.Komisioni i Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian votoi me...

VOA: Parlamenti i Kosovës dënon me rezolutë agresionin e Rusisë ne...

0
Parlamenti i Kosovës hapi seancën e së enjtes me një minute zie në shenjë nderimi për viktimat e luftës në Ukrainë. Me 94 vota...

Parlamenti britanik pritet të votojë një projektligj për sigurinë në internet

0
Dërgimi i mesazheve "vërtetë kërcënuese" ose "me vetëdije të rreme" janë ndër veprat e reja penale që i shtohen ligjeve të propozuara për sigurinë...

Ndryshimet e reja në Kodin zgjedhor, PS-PD përplasen sërish

0
Takimi i mbrëmjes të së hënës në Këshillin politik, i pari për të përshtatur në Kodin zgjedhor ndryshimet Kushtetuese të miratuara më 30 korrik,...

Parlamenti voton! Meta nuk shkarkohet, 78 vota shpëtojnë Presidentin

0
Kuvendi miraton rekomandimin e raportit për çështjen e shkarkimit të Presidenti Meta. Me 78 vota pro është vendosur që Presidenti Meta të mos...

Ekskluzive/ Presidenti ambasadorëve: Parlamenti të tërhiqet nga ndryshimi i Kushtetutës

0
Presidenti Ilir Meta, në takimin me ambasadorët e vendeve të BE u paraqiti një dokument në Anglisht që disponohet nga gazetari  Top Channel, Muhamed...

“Reflektoni miq, listat do hapen!”/ Rama mesazh opozitës së bashkuar: Me...

0
Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Përmes një mesazhi në “Twitter’ thekson se refuzimi për të diskutuar mbi...

Ndryshimet Kushtetuese/ Rama për opozitën: Me ata pa ata, Parlamenti vendos...

0
Kryeministri Edi Rama në twitter ka konfirmuar edhe njëherë se pavarësisht qëndrimit të opozitës ndryshimet kushtetuese do miratohen më 30 korrik. Refuzimi për të...

PS tërhiqet nga shkarkimi i Metës/ Raporti i hetimit 1 vjeçar...

0
Siç edhe Top Channel ekskluzivisht një ditë më parë e raportoi, socialistët në komisionin hetimor parlamentar nuk kanë gjetur fakte dhe prova të mjaftueshme...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS