Ngjarja e rëndë në Himarë/ Prokuroria urdhëron bllokimin e mjeteve lundruese

0
Gjigandi

Prokuroria e Vlorës ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë, ku skafi ka goditur për vdekje një fëmijë të mitur.

Burime për median bëjnë me dije se prokuroria ka urdhëruar sekuestrimin e gomones të ish-shefit të komisariatit të Himarës, Arjan Tase. Sakaq është dhënë urdhër që të bllokohen të gjithë mjetet lundruese në plazhin e Potamit, pasi do të verifikohen lejet e dhëna sepse ky plazh është jashtë listës së hapësirave ku lejohet për lundrim.

Fëmija i Joanda dhe Bledar Avdisë, lindur e rritur në Angli me origjinë nga Tropoja fatkeqësisht ndërroi jetë në vend.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu