Ndihmonte emigrantët të lundronin drejt Anglisë, arrestohet 31-vjeçarja shqiptare

0
Gjigandi

Një grua shqiptare që besohet se ndihmonte në transportin e emigrantëve në Britaninë e Madhe me varka të vogla është arrestuar në Angli.

E reja ra në pranga në kuadër të një operacioni policor në kuadër të goditjes së trafikimit të qenieve njerëzore.

Shefi Rajonal i Hetimeve të NCA, tha se po zhvillohet një hetim i vazhdueshëm ndaj grupeve shqiptare që shërbejnë si ndërmjetës apo transportues të emigrantëve të paligjshëm drejt Britanisë së Madhe. Mediat e huaja shkruajnë se shqiptarët duan të marrin vetëm paratë dhe sipas tyre nuk iu intereson siguria e emigrantëve.

Kalimi i paligjshëm nëpërmjet gomoneve apo edhe rrugëve të tjera të paligjshme është shumë Ii rrezikshëm prandaj organet britanike po tregojnë vëmendje të shtuar kundrejt këtyre rasteve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu