fbpx
23 C
Tirana
Tuesday, June 2, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Anglisë

Etiketim: Anglisë

Federata e Anglisë caktoi datat e sfidave

0
Federata e Futbollit e Anglisë konfirmoi datat për ndeshjet e mbetura të FA Kupës. Çerekfinalet do të zhvillohet në fundjavën e 27 dhe 28...

Kriza ekonomike/ Banka e Anglisë parashikon rënien më të madhe që...

0
Banka e Anglisë mbajti sot të pandryshuar normën e interesit referencë në 0,1 për qind. Banka gjithashtu shprehu gatishmërinë për të ndërmarrë masa të...

Man Utd thërret lojtarët që janë jashtë Anglisë, gati për rifillimin...

0
Manchester United u ka thënë lojtarëve që kanë qenë jashtë vendit gjatë shpërthimit të koronavirusit që të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar këtë javë. Masa...

Dua Lipa reagon pas pritjes së Anglisë në Kosovë

0
Kosova dje (e diel), ishte nikoqire e Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’,...

Urimi i Rita Orës: Fat Anglisë dhe Kosovës, dy shtëpitë e...

0
Kosova dhe Anglia zhvillojnë ndeshjen e fundit kualifikuese për Kampionatin Evropian, ndërsa të gjithë shqiptarët janë sensibilizuar nga atmosfera e jashtëzakonshme që është krijuar...

Ligji i vetëm të cilin mbretëresha e Anglisë mund ta shkelë...

0
Nëse në evente zyrtare, mbretëresha Elisabetë duhet të shkojë me shofer, brenda pronave të saj, monarkja ka leje që të t`I japë vetë makinës. Elisabeta...

Nisen drejt Anglise, kapen 5 shqiptare te fshehur brenda kamionit –...

0
Tragjedia e 39 emigrantëve kinezë të gjetur të vdekur brenda një kamioni frigoriferik, dy ditë më parë, nuk i ka stepur...

“Mami po vdes, nuk marr dot frymë”, mesazhi i 26-vjeçares që...

0
Të paktën gjashtë nga 39 personat e gjetur të vdekur në një rimorkio kamioni në Essex mund të kenë qenë nga Vietnami. BBC shkruan për...

Nderruan jete ne kamionin qe udhetonte drejt Anglise, identifikohen 39 personat...

0
Ditën e djeshme, 39 emigrantë humbën jetën gjatë udhëtimit nga Bullgaria drejt Anglisë, teksa ndodheshin brenda frigoriferëve të kamionit me temperatura...

Trafik drejt Anglisë, 8 shqiptarë kapen në dhomën e motorit të...

0
Anglia është kthyer vitet e fundit në ëndrrën e shumë shqiptarëve që përpiqen të hyjnë ilegalisht në territorin e saj në mënyrat më të...