Meta synon postin e kryeministrit? Detaji që dha në konferencë kreu i PL

0
Gjigandi

“Në vitin 2001, qeveria Meta rriti menjëherë 45-50% rrogat e pedagogëve”, theksoj kreu i PL-së, Ilir Meta.

Por çfarë pozicioni ka qenë Meta në vitin 2001!

Ai u rizgjodh kryeministër pasi socialistët fituan zgjedhjet në 2001 por u largua në shkurt 2002 pas mosmarrëveshjeve me Nanon, i cili ishte  kryetari i partisë së tij dhe mbështetësve të tij.

Mesa duket Meta ka nostalgji për kohën kur ishte Kryeministër duke na i shpalosur edhe sot si kohë të artë.

Fjala e plotë e Metës:

Në vitin 2001, qeveria Meta rriti menjëherë 45-50% rrogat e pedagogëve. Ajo që kërkojnë pedagogët është më se legjitime. Lekët janë te rrugët e shtrenjta dhe tek afera e inceneratorëve.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu