Mësohen detaje rreth Android 10 – Lajmi i Fundit – Lajme

0
144
Gjigandi

Kompania Google më në fund ka zbuluar emërtimin e Android Q. Emri i versionit të ardhshëm është zëvendësuar me një numër dhe quhet Android 10. Në një postim në blog Google tha se do të ndryshonte mënyrën sesi emërtonte versionet e Android për të sjellë më shumë aksesibilitet. Në vende të ndryshme të botës emërtimet e Android kanë kuptime tjera. Ndërsa kanë provuar të jenë interesante, jo gjithnjë kanë marrë pëlqimin e përdoruesve. Së bashku me ndryshimin e emërtimeve të versioneve Android, Google ka përditësuar logon e platformës mobile. Kompania ka ndryshuar tekstin nga jeshile në të zezë për ta bërë më të lehtë leximin dhe ndryshuar fontin e përdorur një robot Android në ngjyrë jeshile.

Lexo edhe:  Skoda prezanton gjeneratën e re të Octavia RS

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu