LSI: Mjerimi i arsimit shqiptar, si po nis viti i ri akademik

0
84
blank
Gjigandi

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj, ka ngritur zërin në një deklaratë për shtyp për situatën në të cilën po fillon viti i ri akademik dhe gjendjen në të cilën gjendet sot arsimi.   “Në vend që sot që viti akademik sot të fillonte me degë të kërkuara, po nis me auditore bosh apo në degë të kërkuara nga Gjermania për t’i punësuar.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu