Kush është pas vendimit të Britanisë për ta shpallur non grata? Përgjigjet Berisha

0
47
Gjigandi

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me shpalljen non-grata nga Britania.

Berisha tha se të akuzosh një tjetër për një aferë të një personi 14 vite më parë që është zbardhur 100% do të thotë të jesh i mashtruar.

Sakaq shtoi se donderojë demokratët dhe do luftojë për dinjitetin e shqiptarit.

Pyetje: Është Edi Rama dhe Basha pas vendimit të Britanisë?

Berisha: Në qoftë se SHBA i ndalon vizat një personi, falë një traktati që kanë vendet anglosaksone, automatikisht u ndalohet. Me ç’kuptova unë nga letra nuk është ky ndalim mbi bazën e këtij traktati. Rama njoftoi i pari. Të akuzosh një tjetër për një aferë të një personi 14 vite më parë që është zbardhur 100% do të thotë të jesh i mashtruar. Këtë mund ta bëjë vetëm mafia shqiptare. Burimet janë të njëjta. Kam pasur të dhëna të sigurta se diplomatë nga DASH kanë bërë presion duke thënë “tani që kemi arritur konsensus për Ukrainën duhet të arrijmë konsensus edhe për çështjen Berisha”.

Pyetje: Me shpalljen tuaj non grata mendoni se po i faturoni një faturë shumë të madhe demokratëve?

Berisha: Po nderoj demokratët dhe vendin se po luftoj për dinjitetin e shqiptarit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu