Kundërpërgjigjet me Kupën e Italisë

0
33
blank
Gjigandi

Kundërpërgjigjet me Kupën e Italisë.

Data e 5 maj e 2002-shit është ajo që ndan më së shumti tifozërinë e Interit dhe atë të Juventusit, pasi pikërisht atë ditë, zikaltrit humbën ndaj Lazios në Romë dhe bardhezinjtë triumfuan në transfertën ndaj Udineses, për të rimarrë kreun në javën e fundit dhe për të fituar titullin e 26 kampion në historinë e Serisë A.

Pikërisht sot më 5 maj, bardhezinjtë kanë shpërndarë një video nga festimet e bëra nga futbollistët 18 vite më parë, duke “ngacmuar” rivalët e tyre të përjetshëm zikaltrit nga Milano, që nga ana tjetër janë kundërpërgjigjur me anë të ish mbrojtësit Marco Matterazzi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu