Kroacia është gati

0
Gjigandi

Në Kroaci mund të rinis sezoni i futbollit. Të gjithë testet e zhvilluara te skuadrat kroate kanë rezultuar negative për pandeminë “Covid 19”.

Janë testuar futbollistët dhe anëtarët e stafit teknik, ndërsa rezultat treguan se askush nuk është prekur nga koronavirusi.

Kjo do të thotë se kampinati mund të vazhdojë dhe se gjithçka do të vendoset në terrenin e gjelbër.

Më afër titullit duket se është Arian Ademi me Dinamo Zagrebin, ndërsa drejtuesit e futbollit kroat janë të kënaqur me bashkëpunimin e klubeve të futbollit dhe futbollistët në Kroaci.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu