Konfirmon

0
36
blank
Gjigandi

Milani vazhdon të të jetë në kërkim të një trajneri të ri për sezonin e ardhshëm dhe i përzgjedhuri i drejtuesve kuqezi është pikërisht gjermani Ralf Rangnick i cili mbetet alternativa e parë për të zëvendësuar Stefano Piolin i cili do të shkarkohet në fund të këtij sezoni.

Në një intervistë Rangnick i cili aktualisht është në postin e drejtorit sportiv te Leipzig ndërsa ka qenë edhe trajner i kësaj skuadre ashtu si Schalke 04 apo Shtuttgart, ka pranuar se ka patur kontakte me Milanin, por pandemia e koronavirusit ka stopuar bisedimet për momentin.

Gjithsesi Rangnick ka shtuar se për të pranuar ofertën e kuqezinjëve atij duhet t’i plotësohet një kusht që nuk ka lidhje me anën financiare.

“Unë nuk jam i interesuar në aspektin financiar. Për mua është e rëndësishme të kem ndikimin tim, që nuk është i njëjtë me fuqinë, edhe pse në disa situata të duhet fuqi për t’i lëvizur gjërat”, deklaron mes të tjerash Rangnick.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu