Kompania mëmë e TikTok po përgatitet të investojë shumë para në VR

0
10
Gjigandi

ByteDance, kompania që zotëron TikTok, po bëhet serioze për të hyrë në hapësirën e realitetit virtual (VR).

Një burim i afërt me situatën ka thënë për Protocol se se kompania planifikon të investojë “shumë para” për të zhvilluar përmbajtje të lidhura me VR..

Dhe duket se një pjesë e madhe e investimit të ByteDance po shkon në punësim.

Siç vërehet nga Protocol, mbi 40 lista pune janë shfaqur për Pico, prodhuesi kinez i kufjeve VR ByteDance, i blerë vitin e kaluar.

Pico ka ende shumë për të bërë në rritje, dhe ByteDance me siguri ka për qëllim për t’i dhënë shtytjen që i nevojitet për të konkurruar me disa kufje të zakonshme të ofruara nga Meta, HTC, Valve dhe PlayStation në SHBA.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu