Kishin përshtatur televizorin për të bërë telefonata, gjenden sende të paligjshme në burgjet e sigurisë së lartë

0
52
Gjigandi

Gjatë ditës së djeshme, janë zhvilluar kontrolle të imtësishme në burgjet e  sigurisë së lartë, për gjetjen e sendeve që nuk lejohen në ambientet e vuajtjes së dënimit.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në burgjet e Peqinit dhe të Burrelit, u gjetën dy pajisje që dyshohet se përdoreshin nga të dënuarit për të bërë telefonata. Bëhet fjalë për aparatura që ishin përshtatur të bënin pjesën e celularit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu