‘Keni marrë 1.1 miliard euro borxh, sa u dhatë shqiptarëve’- plas debati mes Sejaminit dhe ministres

0
Gjigandi

Debate të shumta po zhvillohen në Open në Top Channel ku është e ftuar ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj. Një debat i fortë u zhvillua mes Neritan Sejamini dhe ministres Denaj.

Debati nisi kur Sejamini i përmendi shifrën e lartë të borxhit që ka marrë qeveria shqiptare.
Pjesë nga debati:
Sejamini: Keni marrë 1.1 miliard euro borxh, sa u ke dhënë shqiptarëve.
Denaj: Ti po e thua sikur i morëm vetëm një muaj. Borxhi është marrë për të gjithë vitin.
Sejamini: E dinë këtë shqiptarët. Keni marrë 1.1 miliard borxh në emër të shqiptarëve për të gjithë vitin dhe keni dhënë vetëm 100 mijë euro qytetarëve.
Denaj: Nuk kanë shkuar në shtëpinë e askujt. Borxhi do të shërbejë për rimëkëmbje.
Sejamini: Çfarë rimëkëmbjeje. Është prekur turizmi, tansporti.
Denaj: Më vjen keq që keqinformoni. Unë paketat i kam dhënë, ja ku i ke.
 

Burimi: top-channel.tv

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu