Kandidate e PS për deputete në Tropojë, kush është zyrtarja e shpallur në kërkim për falsifikim dokumentesh

0
78
Gjigandi

Policia e Tropojës ka shpallur në kërkim një 31-vjeçaren, Ajlin Alfredaj pasi akuzohet për falsifikim dokumentesh.

Alfredaj me detyrë përgjegjëse e zyrës vendore të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, rezulton se ka kryer falsifikimin e dokumenteve të ndryshme.

Mësohet se Alfredaj ishte banuese në Tropojë dhe nënë e shtatë fëmijëve.

Kush është Ajlin Alfredaj?

Ajlin Alfredaj ka lindur në Tropojë.

Në vitet 2010-2017- Shkodër ka punuar si konsulente ligjore tek IRSh në Gjykatën e Shkodrës. Ajlin ka punuar si juriste më parë, tani prej 1 viti është drejtuese e Agjensisë Shtetërore të Kadastrës.Gjithashtu është e angazhuar në pozicione të tjera si: Anëtare e Këshillit Bashkiak në Tropojë, Kryetare e Aleancës së Grave, Këshilltare e Qarkut Kukës dhe Anëtare e Kryesisë Kombëtare

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu