Berisha nga Kuvendi: SPAK të hetojë sarajet e Ramës dhe pallatin e familjes Basha

0
26
Gjigandi

I ashpër ka qenë reagimi i kreut të PD, Sali Berisha në Kuvend.

Berisha i ka bërë thirrje SPAK që të hetojë pasuritë e familjes Basha dhe kryeministrit Rama.

Sakaq shtoi se Rama e ka kthyer parlamentin në skllavëri dhe i ka hequr njerëzve të drejtën e votës.

“Rama e ktheu parlamenti në skllavëri, i ka hequr njerëzve të drejtën e votës. Pse SPAK nuk heton pallatin e familjes Basha dhe sarajet e Edi Ramës. Pyesni pak se këta përfaqësuesit e drejtësisë ccfarë donin me atë që kërkoi 500 mijë euro për gjyqin. A ishte ky Metani apo Sadushi, nuk mund ta gjej. Por e sigurtë është se njëri ishte. Janë kthyer në mallkim për qytetarët, oligarkët po ju shfrytëzojnë. Rama po shkel marrëveshjen kombëtare për pasuritë natyrore”, tha ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu