I dënuar me 3 vite e gjysmë burg, Saimir Tahiri kërkon njohjen e shërbimit të provës

0
Gjigandi

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka kërkua njohje të dënimit nga shërbimi i provës.

Tahiri aktualisht është duke vuajtuar dënimin me 3.5 vite burg në Burgun e Lushnjës, ku nëse kërke3sa e tij pranohet atëherë ai  përfiton ulje të paktën 1.6 vite burg.

Burime për median bëjnë me dije se Gjykata e Elbasanit do të shqyrtojë kërkesën më datë 10 tetor.

Tahiri akuzohet për shpërdorim të detyrës, pasi ndaj tij kanë rënë akuzat për “trafik droge” dhe “bashkëpunim me grup të strukturuar kriminal”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu