Humbi vellain, “jemi me ty, ti je kurajo”, mesazhi i Erion Braces per Blerina Gjylametin – Lajmi i Fundit

0
117
blank
Gjigandi

Zv.kryeministri Erion Brace ka ngushelluar deputeten Blerina Gjylameti ne lidhje me humbjen e vellait te saj i cili gjeti vdekjen ne nje aksident rrugor ne tunelin Tirane-Elbasan. Mesazhi ngushëllues i zv/kryeministrit Erjon Braçe për Blerina Gjylametin, kryetaren e PS Tiranë: “Blerinë, mike; Bëhu e fortë! E di, është tmerr e rëndë, një motër e një vëlla kaq pranë ne qiell, kaq të rinj e familje te lumtura, por duhet te qëndrosh e fortë! Je ti tani për prindërit, dhimbja e tyre është aq e madhe; Je ti-kush tjetër, për nipër e mbesa të mitur që duhet të jetojnë, të rriten e të kenë një jetë të re mes dhimbjes pa fund! Ti mund tua zbusësh, ti mund tu japësh një jetë të re me kujtimin e fortë të prindërve që humbën. Ti nuk ke nevojë për kurajo! Je e tillë, kurajo!” Kujtojmë se pak muaj më parë Blerina humbi motrën e saj pas një sëmundje të rënde! Kjo është një dhimbje e tmerrshme, jemi me ty Blerina 🙏 ke kurajon dhe mbështetjen e gjithë familjes së madhe socialiste.

Lexo edhe:  Tërmeti shkatërrues/ Lleshaj apel qytetarëve të dëmtuar: Zhvendosuni në qendrat e pritjes - Lajmi i Fundit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu