Goditja tronditëse

0
11
Gjigandi

var ad_container = document.getElementById(‘viimo_container’);
ad_container.id = “viimo_container” + Math.floor((Math.random() * 1000) + 1);
if (!window.viimo_inpage_setup)
{ window.viimo_inpage_setup = []; }
window.viimo_inpage_setup.push({ element_id: ad_container.id, format: ‘560×69’ });

Një ndeshje e çmendur është zhvilluar në MMA, gjatë paradites së sotme, duke mbajtur zgjuar të gjithë ndjekësit e këtij sporti. Bëhej fjalë për përballjen e Justin Gaethje me Tony Ferguson, ndërsa fituesi i këtij dueli do të kishte mundësinë për t’u përballur me të pamposhturin Khabib.

Kjo përballje nuk ka zhgënjyer aspak, pasi i ka arritur pritshmëritë e shikuesve. Justin Gaethje arriti që të fitonte në raundin e 5, pasi ishte arbitri që e mori vendimin, teksa Ferguson e kishte humbur ekuilibrin nga grushtat e shumtë.

Gaethje me këtë fitore ka marrë titullin e përkohshëm të peshave të lehta në UFC.

Për amerikanin kjo ishte fitorja e 22-të në karrierë, teksa ka pësuar deri më tani vetëm dy disfata.

Në anën tjetër për Tony Ferguson i cili shihej favorit para përballjes, ishte humbja e katërt në karrierë kundër 25 fitoreve që ka arritur.

Gaethje ka thënë se preferon titullin e padiskutueshëm dhe atë mund ta marrë vetëm nëse e mposhtë Khabib Nurmagomedovin.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu