Fillojnë reshjet, parashikimi i motit për ditët në vazhdim

0
Gjigandi

Kjo javë ishte e favorizuar nga moti i mirë me temperatura të larta, të cilat priten që të vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme pra të martën.

Ndërkohë që në mesin e javës ditën e mërkurë pritet që temperaturat e ngrohta të na thonë “lamtumirë” pasi do të ketë ule të tyre dhe fillimin e reshjeve të shiut të cilat do të paralajmërojnë edhe fillimin e sezonit të dimrit.

Temperaturat priten të ulen deri në 19 gradë Celsius ndërsa minimumet në 3 gradë Celsius.

Në rajon dominojnë kthjellimet, ndërsa gjatë pasdites Kosova dhe Maqedonia e Veriut do te kenë edhe kalime vranësirash.

Sakaq nga dita e shtunë edhe e diel pritet të ketë edhe reshje shiu.
Maksimumet sot shkojnë në 25-26 ditën e sotme, ndërsa nga e marta pritet rënie e temperaturave deri në 17 gradë Celsiu

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu