Fabrika e drogës në Ohër, arrestohet dhëndri i një politikani shqiptar

0
26
Gjigandi

Në orët e hershme të mengjesit policia maqedonase ka zbuluar një “fabrikë” droge në fshatin Orovnik të Ohrit.

Me këtë rast janë zbuluar 3.000 rrënjë ilegale të marijuhanës, 100 litra vaj kanabisi si dhe 600 kg kanabis i tharë.

Vlerësimet e para të policisë maqedonase flasin se vlera e drogës së konfiskuar është shumë e madhe.

Fabrika ka qenë e regjistruar si filial i kompanisë Greenego 2018 nga fshati Drsllajcë i Strugës, por nuk ka pasur licencë për prodhim të marijuhanës.

Sipas mediave maqedonase, në këtë aksion janë arrestuar 10 persona, në mesin e të cilëve edhe dhëndëri i kryebashkiakut  të Pogradecit, për të cilin thuhet se ka qenë pronar i fshehur i kësaj “fabrike”. Mediat maqedonase nuk citojnë për cilin kryebashkiak bëhej fjalë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu