Emri/ SPAK lë në fuqi vendimin, i sekuestron pronat vëllait të deputetit demokrat

0
19
Gjigandi

SPAK ka vendosur të lerë në fuqi vendimin për sekuestrimin e pasurive të Gazmend Mahmutaj, pasi dyshohet se janë vendosur nga veprimtaria kriminale e vëllait të tij.

SPAK ka arritur të nxjerrë në dritë rreth 25 pasuri të cilat nuk justifikohen me të ardhura të ligjshme. Sakaq një pjesë e pasurive ishin edhe në emër të personave të tjerë të deputetit dhe vëllait të tij me precedent penal. Pronat e sekuestruara janë të llojit apartamente, pallate, tokë truall në qytetin e Beratit dhe disa automjete.

Sakaq, SPAK i ka kofiskuar Mahmutajt 2 apartamente, 2 makina dhe dy prona të paluajtshme.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu