Emrat/ U kapën me armë pa leje, arrestohen tre të rinj në Durrës

0
Gjigandi

Tre persona janë arrestuar në Durrës, pasi u kapën me armë pa leje.

Shtetasit Rei Nozlli, Endri Bruçi dhe Ermal Meta akuzohen për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Uniformat blu kanë sekuestruar 2 armë zjarri pistoleta, 1 krehër pistolete dhe municion luftarak.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Vijojnë kontrollet “blic”, për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive.

Finalizohet nga shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, operacioni policor i koduar “Mbikalimi”.

Lëviznin me 2 armë zjarri pistoleta të gatshme për qitje, vihen në pranga 3 shtetas dhe sekuestrohen armët e zjarrit.

Shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, si rezultat i kontrolleve intensive “blic” në çdo aks të qarkut, si dhe bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Mbikalimi”, si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

– R. N., 24 vjeç, E. B., 22 vjeç dhe E. M., 27 vjeç, të tre banues në Tiranë, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të cilin lëviznin këta shtetas, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 2 armë zjarri pistoleta, 1 krehër pistolete dhe municion luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme procedurale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu