Emrat/ 246 kg kanabis në Shkodër, ja kush janë “kokat” e trafikut

0
47
Gjigandi

6 persona janë arrestuar dhe 8 të tjerë janë shpallur në kërkim këtë të hënë në Shkodër, pasi policia e Shkodrës sekuestroi 246 kg kanabis.

Personat e arrestuar janë Ardjan Tahiri, Besmir Rexhepi, Hekuran Myrtja, Liljana Çopani, Arben Uruçi, Danjela Hasani. Burime për median bëjnë me dije se mes personave të shpallur në kërkim, dy janë kokat e grupit. Mësohet se shtetasit Admir Selgjekaj dhe Arian Popa dyshohen si të jenë organizatorët, të cilët kishin rekrutuar punëtorë në parcelat me kamabis.

Priza.al ka siguruar edhe emrat e personave të shpallur në kërkim:

 1. Admir Selgjekaj, 34 -vjeç;
 2. Sajmir Behluli, 35 vjeç;
 3. Arian Pola, 38 -vjeç;
 4. Samet Dahati, 34- vjeç;
 5. Ermis Sela, 20 -vjeç;
 6. Besar Lejthiza, 21 -vjeç;
 7. Afrim Dahati, 29 -vjeç;
 8. Izmet Dahati, 25-vjeç.

Të arrestuarit:

 • Ardian Tahiri;
 • Besmir Rexhepi;
 • Arben Uruçi;
 • Hekuran Myrtja;
 • Liljana Çopani;
 • Daniela Hasani./priza.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu