“E justifikoi dhe ia fshehu drejtësisë sa mundi”, Alibeaj reagon për arrestimin e Kajmakut: Çfarë do thotë sot Rama

0
Gjigandi

 

Enkelejd Alibeaj ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku i cili është kapur me 20 kg kokainë në shtetin Italian.

Nëprmjet një postimi në Facebook, Alibeaj rikujton fjalët e kryeministrit Edi Rama në atë kohë për Kajmakun, ku I garantonte për kreun e bashkisë Vorë.

Demokrati thekson ndër të tjera se çfarë do të thoshte sot Rama për një trafikant droge që e bëri kryetar bashkie.

“Me shumë gjasë sot, Edi Rama i zënë prapë mat, do zgjedhë kodin mafioz të heshtjes!”, shprehet Alibeaj, teksa shton se Edi Rama erdhi në pushtet me ndihmën e krimit që blenë e mblodhën vota.

Rreagimi i plotë:

E mbani mend kur Edi Rama thoshte “Gimi është si puna ime”? E kishte fjalën për Agim Kajmakun, ish-kryetar i bashkisë Vorë, sot i arrestuar në Itali për trafik droge.

Kur PD e denoncoi me fakte aktivitetin kriminal të Kajmakut në Greqi, Rama e mbrojti, e justifikoi dhe e ia fshehu drejtësisë sa mundi. Nuk hoqi dorë asnjëherë prej sojit si ai, madje atë e përfshiu së fundmi edhe në zgjedhjet e 6 marsit në Vorë!

Kurioz jam të dëgjoj se çfarë do thotë sot shefi i Rilindjes, për një trafikant droge që e bëri kryetar bashkie, siç bëri shumë të tjerë, deputetë e drejtues të lartë të pushtetit të tij. Nuk pres as të skuqet e as të zverdhet, sepse është i nxirë faqje të gjithëve nga raportet e DASH dhe ODHIR!

Me shumë gjasë sot, Edi Rama i zënë prapë mat, do zgjedhë kodin mafioz të heshtjes!

Denoncimet e PD në të gjitha rastet për të inkriminuarit e tij janë vërtetuar dhe është provuar se pushteti i tij, është pushtet i marrë me kriminelë e trafikantë droge dhe me votat e non gratave të tij. 

Agim Kajmaku është prova më e qartë për këtë. Edi Rama erdhi në pushtet me ndihmën e krimit që blenë e mblodhën vota për Rilindjen, dhe vazhdon të qëndrojë në pushtet me votat e krimit e të non gratave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu