Disa momente nga fëmijëra, që me siguri i kupton vetëm një fëmijë shqiptar!

0
18
Gjigandi

“Fëmijë me cigare në dorë”, me siguri ju mund të keni parë vëllain e vogël apo kushëririn, duke “luajtur” me një cigare – në mos ishit ju ai/ajo që “pinit cigaren”.

Jo vetëm kaq.

– Me siguri që ju njihni dikë (nëse nuk jeni vetë ai person), që ka mësuar t’i japë makinës që 9 vjeç.

– Dhe vëmë bast që jo pak herë keni parë prindër që ecin me makinë dhe kanë vendosur bebushin para tyre, në sediljen e shoferit.

– Hmm…të mos flasim për rakinë? E “maskuar”, në një shishe të thjeshtë plastike, jemi të sigurt që e keni kthyer të paktën njëherë me fund, duke menduar se ishte ujë.

– Ose thjesht ju kanë lejuar të ktheni një gotë birrë, si të mos ishte asgjë?!

 

– Po ju, a keni patur një xhaxha, hallë apo teze, synimi personal i së cilës është të të mësojë të paktën një “fjalë të pistë”?

 

Dhe pasi i keni dhënë makinës duke kthyer një gotë birrë dhe duke pirë cigare, ka ardhur mbrëmja, kushërinjtë do flenë nga ju dhe pamja është pak a shumë kjo këtu:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu