Sezoni turistik/ Mijëra pushues dynden drejt plazheve, radhë e gjatë automjetesh në Fushë-Krujë

0
27
Gjigandi

Një fluks i lartë turistësh është regjistruar në zonën e Thumanës në drejti të Fushë-Krujës.

Burime për median bëjnë me dije se është krijuar trafik i rënduar, madje në orët e mesditës vargu i automjeteve ka nisur dhe në një pjesë të autostradës.

Mësohet se shkak për këtë është bërë rruga me një sens lëvize nga Thumana deri në Fushë-Krujë, e cila është kthyer në makth për drejtuesit e automjeteve në çdo sezon veror.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu