“Dil nga shtëpia, është e imja”/ 65-vjeçari tenton ti marrë me dhunë banesën të moshuarit, procedohet nga Policia

0
Gjigandi

Një ngjarje aspak normale ka ndodhur në në fshatin Gurras, Pogradec, ku një 65-vjeçar ka tentuar që ti marrë më forcë banesën një të moshuari, duke pretenduar se është pronë e tij.

65-vjeçari do të akuzohet për veprën penale “Vetëgjyqësia”.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin P. M., 65 vjeç, banues në fshatin Gurras, Pogradec, për veprën penale “Vetëgjyqësia”, pasi dyshohet se me vetëgjyqësi, ka tentuar të hyjë me forcë në banesën e shtetasit Ç. J., 71 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, me pretendimin se është pronë e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu