Debati për Butrintin/ Rama sulmon opozitën: Budallallëku në partinë tuaj sëmundje ngjitëse

0
12
Gjigandi

Pjesë e debatit në parlament mes Ministres së Kulturës, Elva Margariti dhe deputetes së PD Ina Zhupa, u bë sot edhe kryeministri Rama.

“Një temë interesante për të rikthyer dallimin si nata me ditën mes jush që s dini cfarë flisni dhe nesh që dimë cfarë bëjmë. Dhe dua të kujtoj që sot e gjithë ditën ka një pretend fizik për Butrintin si pronë familjare me pronën të njohur nga ju.

I keni njohur pronën në Butrint një subjekti fizik, keni pranuar se sot jeton stër stër nipi i atyre që ndërtuar teatrin antik. Këta jeni ju. Dhe budallallëku në familjen tuaj është sëmundje ngjitëse, e keni në ADN e partisë të trashëgoni budallallëkun brez pas brezi dhe ta bazoni përsiatjen politike, ndaj jeni katandisur kështu e do katandiseni më keq se kështu.

Vini flisni për vlerat e trashëgimisë ju, që kulturualisht jeni kërcënimi më i madh, jeni agresion permanent mbi shoqërinë tonë. Ju që kërkoni ta ktheni Shqipërinë në kohën kur luftonte me Amerikën.”-

u shpreh Rama.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu