4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Tuaj

Etiketim: tuaj

Kritikat e vazhdueshme rrezikojnë martesën tuaj

0
Kur kritikat kthehen në zakon, janë një kërcënim për çdo marrëdhënie në çift. Kur kritikoni partnerin/en tuaj, gjë që sigurisht do ta bëni, shmangni...

Ushqimet që duhet të gjenden gjithmonë në frigoriferin tuaj

0
Kur mendojmë se çfarë do të hamë na vijnë në mendje lloje të ndryshme ushqimesh. Disa prej tyre tashmë ndodhen në frigorifer ndërsa disa...

Katër arsye pse nuk duhet t’i jepni fëmijës tuaj një celular

0
Ka shumë të ngjarë që fëmija juaj të insistojë t’i jepni atij një celular ose t’ju kërkojë tuajin. Një prind e di se çfarë është...

Si të ndaloni së menduari për ish-in tuaj: 10 mënyra për...

0
Ndarja në një lidhje apo refuzimi i dashurisë sepse ka vetëm dashuri të njëanshme, janë dy situata të vështira që çdo njeri ka përjetuar,...

Gjumi i tepruar në fundjavë i dëmshëm për shëndetin

0
Një studim i ri ka treguar se zakoni i gjumit gjatë fundjavës nuk është ide e mirë për shëndetin tuaj. “Gjumi i tepruar i fundjavës...

“Armiqtë” që shtiren si shokët tuaj

0
Ne kalojmë më shumë kohë në punë me kolegët tanë se sa në shtëpi me shokët dhe familjen. Dhe kur merrni parasysh se Amerikanët...

Pse celulari mund të ndikojë seriozisht në lëkurën tuaj

0
A keni menduar se smartfoni juaj i preferuar mund të dëmtojë lëkurën tuaj? Sipas një studimi të kryer në vitin 2017, celularët kanë 10 herë...

Ja pse nuk duhet të spërkatni kurrë parfum në flokët tuaj

0
Mjafton pak parfum për t’ju bërë të ndiheni të sigurt në takimin e parë ose gjatë një interviste pune. Megjithatë, përdorimi i parfumit çdo...

Ja se si ndikon të qenit i dashuruar në trupin tuaj

0
Të gjithë e dimë se dashuria na bën të ndihemi mirë, por a e keni ditur se prapa dashurisë qëndron një “botë” më vete? Sipas...

FSHF/ Anila Basha krijon “kombëtaren e gazetareve shqiptare”: Dua mbështetjen tuaj...

0
Anila Basha, anëtare e Komitetit Ekzekutiv në FSHF, njëherazi drejtuese e sektorit të futbollit të vajzave ka zgjedhur një mënyrë të veçantë të mbyllë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS