Bllokohen tre turistë çekë në Theth, ndërhyrja me helikopter e pamundur për shkak të mjegullës

0
32
Gjigandi

Tre turistë çekë janë bllokuar në kufirin mes Thethit dhe Valbonës ndërsa eksploronin zonën.

Burime për median bëjnë me dije se për shkak të terrenit dhe mjegullës është e pamundur ndërhyrja me helikopter.

Mësohet se shërbimet e Policisë të Komisariatit Tropojë, së bashku me ekipin mjekësor, janë nisur në drejtim të zonës ku dyshohet se janë bllokuar turistët.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu