Bie sërish euro, ja si luhatet sot kursi i këmbimit valutor

0
57
Gjigandi

Euro vijon të këmbehet në nivelin më të ulët historik të saj. Nëse para një muaji këmbehej në tregun valutor me 120 Lekë, aktualisht ka zbritur në 116.9 Lekë.

Abc24.al ju sjell në vëmendje këmbimin valutor për të gjitha monedhat, të cilat po ashtu kanë pësuar rënie:

  • Dollari amerikan blihet me 114 Lekë dhe shitet 115.3 Lekë;
  • Paundi britanik blihet me  137.7 dhe shitet me 138.8 lekë;
  • Franga zvicerane këmbehet me 118 lekë dhe shitet me 119.1 lekë;
  • Dollari kanadez këmbehet me 87.9 lekë dhe shitet me 89.6 lekë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu