Berisha: Rama po devijon, faji i tij për mos hapjen e negociatave

0
13
Gjigandi

Kryetari i PD, Sali Berisha ka dalë ditën e sotme në një konferencë për media duke komentuar mënyrën se si Rama e shiti dështimin në Samit.
Sipas numrit një të opozitës faji për mos hapjen e negociatave e ka kryeministri, Edi Rama.

“Nuk e hapi negociatat nuk pranoj se në mënyrë absolutë se si shkak themelor nuk është Bullgari Aleksandër Vuçiç janë disa vende të bashkimit Evropian nuk jam dakord sepse Shqipëria nuk ka plotësuar kushtet. Fakti i paprecedent në historinë e Brukselit dhe në historinë e Shqipërisë. Deklaratat e Ramës gjatë dhe pas Samitit nuk na përfaqësonte por ishte vasal i Vuçiç”, tha Berisha.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu