Vijon skandali në Maturën Shtetërore/ Maturantët ende në provim, del teza e Biologjisë

0
66
Students take a university entrance examination at a lecture hall in the Andalusian capital of Seville, southern Spain, September 15, 2009. Students in Spain must pass the exam after completing secondary school in order to gain access to university. REUTERS/Marcelo del Pozo (SPAIN EDUCATION SOCIETY) - RTR27V3I
Gjigandi

Sot në mbarë vendin mbahet po mbahet provimi në lëndën me zgjedhje.

Burime për median bëjnë me dije se edhe me provimin e Biologjisë, teza ka dalë para kohe. Mësohet se provimi ka qarkulluar vetëm 10 minuta pasi maturantët kanë marrë në duar fletët.

Provimi nisi në orën 10:00 dhe mbyllet në orën 12:30. Testi i Maturës në total do të ketë 60 pikë, ku 20 pikë për pyetjet me alternativa dhe 40 pikë pyetjet me zhvillim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu