Arrestohet 37-vjeçari ne Elbasan, kundershtoi dhe kanosi policet

0
Gjigandi

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasin me inicialet S.S., 37 vjeç , banues në Elbasan pasi ka kundërshtuar punonjësit e policisë si dhe i ka kanosur ato.
Arrestimi i tij u bë pasi në bulevardin “Aqif Pasha”, Elbasan, ky shtetas kishte parkuar mjetin e tij duke u bërë pengesë për qarkullimin e mjeteve të tjera dhe për shkak të detyrës ka kundërshtuar dhe kanos me fjalë punonjësit e policisë të forcave të posaçme “Shqiponja”, të cilët e kishin konstatuar këtë mjet por kanë hasur rezistenc nga drejtuesi i mjetit duke mos ju bindur urdhërit për ta lëvizur mjetin.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.
Ndërkohë po gjatë ditës së sotme në Elbasan, Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasit:
S.H., 24 vjeç, banues në Librazhd, E.T., 29 vjeç, banues në fshatin Gradisht, Belsh, dhe B.Gj., 45 vjeç, fshatin Gjyral, Cërrik, pasi u kapën nga shërbimet e policisë rrugore duke drejtuar motoçikletat pa Leje Drejtimi.
The post Arrestohet 37-vjeçari ne Elbasan, kundershtoi dhe kanosi policet appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu