Agresioni serb në Kosovë/ Berisha për deklaratat e Ramës në Ohër: Ka shkelmuar mbi gjakun e 1400 fëmijëve të vdekur

0
17
Gjigandi

Kreu i PD-së, Sali8 Berisha ka folur në Kuvened në lidhje me rezolutën e gjenocidit serb në Kosovë

Berisha tha se deklaratat e Ramës në Ohër është akt ç’njerëzor si dhe ai ka shkelmuar mbi gjakun e të vdekurve.

“Deklarata e Ramës në Ohër është akt ç’njerëzor. 1400 fëmijë të vdekur në Kosovë, a ka fëmijë ky? Rama shkelmoi mbi gjakun e të vdekurve, çfarë je ti? Çfarë lidhje ke ti me ta? Shpirtrat e tyre kërkojnë drejtësi. Mungesa e ndjeshmjerisë të akuzon si qenie që hedh poshtë gjakun e tyre”, tha ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu