13.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Kosovë

Etiketim: Kosovë

Emigrantët për nëntë muaj dërguan mbi 916 milionë euro në Kosovë

0
Banka Qendrore e Kosovës ka treguar se gjatë nëntë mujorit të parë të 2022-së, diaspora ka dërguar 54.4 milionë euro më shumë. Në total...

Norma të larta interesi dhe para ruse, Kosova fiton arbitrazhin me...

0
Një ndër bankat kredidhënëse më problematike në vendin tonë është “Iute Credit”. Rastet e denoncimit të qytetarëve ne vendin tonë për norma të larta...

Ra nga traktori, ndërron jetë bujku në Kosovë

0
Një bujk ka ndërruar jetë në Kosovë, pasi ka rënë nga traktori me të cilin po lëvizte. Raportohet  se ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën...

Intervista/ Ish-ambasadori Arben Çejku: Ndikimi rus në Ballkan ka synuar ekonominë,...

0
Sa i pranishëm është ndikimi rus në Ballkan dhe ku ka synuar Rusia të ndërhyjë? Sa e ndërgjegjshme është BE se ky ndikim ka...

Kosovë/ Gjendet kufoma, prokuroria: Është e biznesmenit të njohur shqiptar

0
Prokuroria themelore në Prishtinë përmes një komunikimi për mediat ka bërë të ditur se në vazhdën e hetimeve për rastin e zhdukjes së biznesmenit...

INTERVISTA/ Fatos Rushiti: Me marrëveshjen për dokumentet Vuçiç pranoi Kosovën shtet....

0
Ndërsa serbët ne veri të Kosovës po udhëtojnë me dokumente ku nënshkruhet Republika e Kosovës ajo që e ka shqetësuar presidentin serb Aleksandër Vuçiç...

Përdhunimi i 11-vjeçares nga 5 persona, tjetër dorëheqje në Kosovë

0
Rasti i dhunimit të 11-vjeçares ka shkaktuar zemërim në publik dhe ka shtyrë që kreu i Policisë të japë dorëheqje. Ali Gashi, që deri më...

Mbi 1600 raste të reja, Covid-19 “shpërthen” në Kosovë

0
Situata e Covid-19 në Kosovë është kthyer në shqetësuese. Në 24 orët e fundit u regjistruan 2 viktima dhe u shënuan 1.603 infektime të...

Paga minimale, veteranët protestojnë para Kuvendit në Kosovë

0
Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë hyrë të enjten në oborrin e Kuvendit të Kosovës, teksa protestojnë si shenjë pakënaqësie ndaj miratimit në...

Edhe BE flet për njohje reciproke midis Serbisë dhe Kosovës

0
Komisioni për Politikë të Jashtme të Parlamentit Evropian miratoi shumicën e amendamenteve në tekstin e rezolutës për Serbinë, në të cilën i kërkohet harmonizim...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS