Kosovë/ Gazetarët bojkotojnë konferencën pas mbledhjes së Qeverisë

0
Gjigandi

Mediat kanë bojkotuar konferencën pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ditën e sotme, për shkak të vonesave të vazhdueshme të ministrave për të dalë para gazetarëve.

Pas mbledhjes së ekzekutivit, gazetarët kanë pritur rreth 45 minuta që të dalë në konferencë, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekruan Murati, mirëpo i njëjti deri atëherë nuk doli para mediave.

Me gjithë kërkesën e zëdhënësit të Qeverisë, Përparim Kryeziu për mirëkuptim gazetarët ishin të vendosur për të bojkotuar këtë konferencë. Ai u arsyetua se pas mbledhjes së ekzekutivit, ministrat ishin në një mbledhje joformale në kabinetin qeveritar.

Kjo nuk është hera e parë që gazetarët presin mbi 1 orë për të zhvilluar konferencën për media, pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu